Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Medarbejdere ved Institut for Mekanik og Produktion, Aarhus Universitet

NavnJobtitelEnhedE-mailTelefonBygning
Aaboe Malden, TineSekretariatsmedarbejderInstitut for Mekanik og Produktion - Sekretariat, MPEtine@mpe.au.dk +4541893017 3210, 3.090
Abkar, MahdiSektionsleder for Fluid Mechanics, Thermodynamics and Energy SysInstitut for Mekanik og Produktionabkar@mpe.au.dk +4593521694
Adamsen, Orla KirkegaardTimelærerInstitut for Mekanik og Produktionoka@mpe.au.dk
Aghababaei, RaminSektionsleder for Solid Mechanics and Materials Engineering, lekInstitut for Mekanik og Produktionra@mpe.au.dk +4593508956
Aher, GauravPh.d.-studerendeInstitut for Mekanik og Produktion - Design, Manufacturing and Production Engineeringau709079@mpe.au.dk
Alizadeh Zolbin, MaryamLaboratoriekoordinatorInstitut for Mekanik og Produktionmaz@mpe.au.dk +4593508737 3210, 04.024
Almskou, TorbenLektorInstitut for Mekanik og Produktiontoa@mpe.au.dk +4593508739 3210, 04.029
Alvandifar, NegarPostdocInstitut for Mekanik og Produktionalvandifar@mpe.au.dk
Amarloo, AliPh.d.-studerendeInstitut for Mekanik og Produktionamarloo@mpe.au.dk
Andersen, Jens MøllerAdjunktInstitut for Mekanik og Produktionja@mpe.au.dk +4593522976 3210
Andersen, Mogens OdgaardSekretariatsmedarbejderInstitut for Mekanik og Produktion - Sekretariat, MPEmogens@mpe.au.dk +4593508812 3210, 04.087
Andersen, Morten FlarupSekretariatslederInstitut for Mekanik og Produktion - Sekretariat, MPEmfa@mpe.au.dk +4593508273 3210, 03.089
Balling, OleIngeniørdocentInstitut for Mekanik og Produktionoba@mpe.au.dk +4521702863 3210
Bloch, CarstenLektorInstitut for Mekanik og Produktioncblo@mpe.au.dk +4593508375 3210
Brandt, AndersInstitutlederInstitut for Mekanik og Produktionabra@mpe.au.dk +4529125815 3210, 03.087
Brandt, Lars JeffAdjunktInstitut for Mekanik og Produktion - Institut for Mekanik og Produktion - Herninglars.brandt@mpe.au.dk +4593521981 8003
Brarup, RitaLektorInstitut for Mekanik og Produktionrb@mpe.au.dk +4541893174 3210, 4.024
Andresen, Gorm BruunLektorInstitut for Mekanik og Produktiongba@mpe.au.dk +4529426179 3210
Bräuner, Lars ErikLektorInstitut for Mekanik og Produktionlb@mpe.au.dk +4541893183 3210
Budzik, Michal KazimierzLektorInstitut for Mekanik og Produktionmibu@mpe.au.dk +4541893217 3210
Bøndergaard, SørenViceinstitutleder for uddannelse, lektorInstitut for Mekanik og Produktionsboe@mpe.au.dk +4523359214 3210, 04.040
Christensen, Anders Oxbøll BergHjælpelærerInstitut for Mekanik og Produktion3210
Dare, AntonHjælpelærerInstitut for Mekanik og Produktion3210
Degner, SisseStudievejlederInstitut for Mekanik og Produktionsisse@mpe.au.dk +4593521536 3210, 03.025
Ebbesen, MikkelIngeniørhøjskolen Aarhus Universitet - Maskinteknik
Escalona Franco, Jose LuisLektorInstitut for Mekanik og Produktionescalona@mpe.au.dk
Farhadiyadkuri, FarhadPh.d.-studerendeInstitut for Mekanik og Produktionffyadkuri65@mpe.au.dk
Foldager, FrederikPh.d.-studerendeInstitut for Mekanik og Produktionffo@mpe.au.dk +4591892291
Forooghi, PouryaAdjunktInstitut for Mekanik og Produktionforooghi@mpe.au.dk +45 93522303 3210
Gautam, Khem RajPostdocInstitut for Mekanik og Produktionkrg@mpe.au.dk
Glisic, MarijaPh.d.-studerendeInstitut for Mekanik og Produktionmarija.glisic@mpe.au.dk
Graadal, DavidIngeniørassistentInstitut for Mekanik og Produktion - Værksted, MPEdgr@mpe.au.dk +4593508189 3210
Greiner, MartinProfessorInstitut for Mekanik og Produktiongreiner@mpe.au.dk +4521491002 3210
Greve, ThomasLektorInstitut for Mekanik og Produktiontgr@mpe.au.dk +4521186399 3210, 4.027
Gøtske, Ebbe KyhlPh.d.-studerendeInstitut for Mekanik og Produktionekg@mpe.au.dk +4550512819
Hansen, ChristofferVidenskabelig assistentInstitut for Mekanik og Produktion3210, 05.097
Hansen, Per LyngsLektorInstitut for Mekanik og Produktionlyngs@mpe.au.dk +4520879320 3210, 03.028
Heide-Jørgensen, SimonErhvervspostdocInstitut for Mekanik og Produktionshj@mpe.au.dk
Hoffmann, Ulla-LisbethLektorInstitut for Mekanik og Produktionulh@mpe.au.dk +4541893134 3210, 03.021
Hvilsted, AndersInstitut for Mekanik og Produktionah@mpe.au.dk +4540272808 3210
Jensen, Birger FolsachHåndværkerInstitut for Mekanik og Produktion - Værksted, MPEbfj@mpe.au.dk +4541893045 3210, 00.067
Jensen, Erik AppelLektorInstitut for Mekanik og Produktion - Institut for Mekanik og Produktion - Herningeaj@mpe.au.dk +4593521929 8003
Jensen, Henrik MyhreProfessor, dr. techn.Institut for Mekanik og Produktionhmj@mpe.au.dk +4541893215 3210
Jensen, Henrik RoedIngeniørassistentInstitut for Mekanik og Produktion - Værksted, MPEhrj@mpe.au.dk +4593508624 3210
Jensen, Jens Søndervindgab KvistPh.d.-studerendeInstitut for Mekanik og Produktionjj@mpe.au.dk
Jeppesen, Mads RosenhøjAC projektmedarbejderInstitut for Mekanik og Produktionmrj@mpe.au.dk3210
Justesen, Mia LouiseTimelærerInstitut for Mekanik og Produktionmlj@mpe.au.dk +4520766189 3210
Jørgensen, Martin HeideIngeniørdocentInstitut for Mekanik og Produktion - Institut for Mekanik og Produktion - Herningmhj@mpe.au.dk +4524857523 8003
Knudsen, Peter MunchAdjunktInstitut for Mekanik og Produktion - Institut for Mekanik og Produktion - Herningpmk@mpe.au.dk8003
Kristiansen, Morten FogtmannLektorInstitut for Mekanik og Produktionmfk@mpe.au.dk +4593521445 3210, 04.021
Lange, Pernille FriisNavitas Pilot MaterialeLabInstitut for Mekanik og Produktion3210
Langthjem, Mikael AndersenLektorInstitut for Mekanik og Produktionml@mpe.au.dk +4521142747 3210
Lanng, Ida KlitteNavitas Pilot MaterialeLab.Institut for Mekanik og Produktion3210
Larsen, BrianAdjunktInstitut for Mekanik og Produktionbrla@mpe.au.dk +4522448977 3210, 04.029
Liu, HailiangPh.d.-studerendeInstitut for Mekanik og Produktionhll@mpe.au.dk +4520715820 3210, 05.104
Lykke, Peter HarlingLeder af værkstedetInstitut for Mekanik og Produktion - Institut for Mekanik og Produktion - Skejbyply@mpe.au.dk +4541893325 5341
Ma, LiPh.d.-studerendeInstitut for Mekanik og Produktionmali@mpe.au.dk
Madary, AhmadTeknisk assistentInstitut for Mekanik og Produktionamadary@mpe.au.dk3210
Madsen, Sigurd AgerskovAC projektmedarbejderInstitut for Mekanik og Produktionsam@mpe.au.dk3210
Madsen, Søren PederLektorInstitut for Mekanik og Produktionsma@mpe.au.dk +4541893178 3210
Melvad, ClausIngeniørdocentInstitut for Mekanik og Produktioncme@mpe.au.dk +4523244761 3210, 03.026
Melvad, PeterInstitut for Mekanik og Produktionpme@mpe.au.dk3210
Mula, Blas BlancoPostdocInstitut for Mekanik og Produktionblas@mpe.au.dk3210, 05.093
Munk, ChristinaLektorInstitut for Mekanik og Produktioncmu@mpe.au.dk +4541893161 3210, 3.028
Møberg, Jeanette EjsingAdjunktInstitut for Mekanik og Produktion - Institut for Mekanik og Produktion - Herningjem@mpe.au.dk +4593522129
Nielsen, Henrik RønbjergLektorInstitut for Mekanik og Produktionhr@mpe.au.dk +4593508049 3210, 04.029
Nielsen, Jakob BirkedalStudenterunderviserInstitut for Mekanik og Produktion3210
Nielsen, Karl BrianAmanuensisInstitut for Mekanik og Produktionkbn@mpe.au.dk +4522792561 3210, 04.027
Nielsen, MartinLektorInstitut for Mekanik og Produktionmarni@mpe.au.dk +4530586832
Nielsen, Mikkel BoLektorInstitut for Mekanik og Produktionmbn@mpe.au.dk +4593508781 3210, 03.026
Olesen, Camilla GammelgaardAdjunktInstitut for Mekanik og Produktioncao@mpe.au.dk3210, 04.029
Ottosen, JimMaskinarbejderInstitut for Mekanik og Produktion - Værksted, MPEjo@mpe.au.dk +4541893050 3210, 00.067
Pedersen, Mikkel MeltersLektorInstitut for Mekanik og Produktionmmp@mpe.au.dk +4551948975 3210
Pedersen, Tim TørnesPh.d.-studerendeInstitut for Mekanik og Produktionttp@mpe.au.dk
Perti, ChristianLektorInstitut for Mekanik og Produktionchpe@mpe.au.dk +4541893177 3210, 4.027
Pezzulla, MatteoAdjunktInstitut for Mekanik og Produktionmatt@mpe.au.dk
Ramanujan, DevarajanSektionsleder for Design, Manufacturing and Production EngineeriInstitut for Mekanik og Produktiondevr@mpe.au.dk
Rincón, Mario JavierPh.d.-studerendeInstitut for Mekanik og Produktionmjrp@mpe.au.dk
Sadik, SouhaylPostdocInstitut for Mekanik og Produktionsosa@mpe.au.dk3210
Schmiegel, JürgenLektorInstitut for Mekanik og Produktionschmiegl@mpe.au.dk +4587155782 05.173
Schwenk-Nebbe, Leon JoachimPh.d.-studerendeInstitut for Mekanik og Produktionleonsn@mpe.au.dk +4593521893
Seeberg, JeppeIndustriteknikerInstitut for Mekanik og Produktion - Værksted, MPEjs@mpe.au.dk +4520906615 3210
Sejersen, JesperLektorInstitut for Mekanik og Produktionjse@mpe.au.dk +4541893163 3210, 3.028
Skafsgaard, FrederikAkademisk medarbejderInstitut for Mekanik og Produktion - Institut for Mekanik og Produktion - Herningfrsk@mpe.au.dk +4593522467 3210
Stanek, Emma BondeSekretariatsmedarbejderInstitut for Mekanik og Produktion - Sekretariat, MPEebs@mpe.au.dk +4593522179 3210
Svane, JohanneStudentermedhjælperInstitut for Mekanik og Produktionjosv@mpe.au.dk
Szemeti, GergoVidenskabelig assistentInstitut for Mekanik og Produktiongesz@mpe.au.dk3210, 05.093
Søby, JonSekretariatsmedarbejderInstitut for Mekanik og Produktion - Sekretariat, MPEjoso@mpe.au.dk +4522375356 3210, 04.087
Søgaard, Henning TangenLektorInstitut for Mekanik og Produktionhts@mpe.au.dk +4541893182 3210, 3.026
Tabrizian, NajaTimelærerInstitut for Mekanik og Produktionnta@au.dk3210
Tehrani, Peter FrankLektorInstitut for Mekanik og Produktionpft@mpe.au.dk +4541893185 3210, 4.021
Thorsen, Flemming Højen RiisAmanuensisInstitut for Mekanik og Produktionfhrt@mpe.au.dk3210
Thrane, Johan BavngaardAdjunktInstitut for Mekanik og Produktion - Institut for Mekanik og Produktion - Herningjbt@mpe.au.dk8003
Traistaru, Ofelia Tatiana LuminitaPostdocInstitut for Mekanik og Produktionotra@mpe.au.dk3210
Vestergaard, Jens BrusgaardLektorInstitut for Mekanik og Produktionjbv@mpe.au.dk +4541893162 3210, 3.028
Victoria, MartaAdjunktInstitut for Mekanik og Produktionmvp@mpe.au.dk +4522631595 3210
Wang, HaoInstitut for Mekanik og Produktionhaow@mpe.au.dk
Wivel, HelleViceinstitutleder for udvikling, innovation og erhvervssamarbejdInstitut for Mekanik og Produktionhwi@mpe.au.dk +4541893175 3210, 04.040
Yang, XingyuPh.d.-studerendeInstitut for Mekanik og Produktionxingyu_yang@mpe.au.dk
Zehtabiyan-Rezaie, NavidPostdocInstitut for Mekanik og Produktionzehtabiyan@mpe.au.dk3210, 05.012
Zhang, LiliInstitut for Mekanik og Produktionlili.zhang@mpe.au.dk
Zhang, XupingSektionsleder for Mechatronics, Robotics and System Dynamics, leInstitut for Mekanik og Produktionxuzh@mpe.au.dk +4541893167 3210
Zhou, ZhengxuePh.d.-studerendeInstitut for Mekanik og Produktionzhouzx@mpe.au.dk