Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Medarbejdere ved Institut for Mekanik og Produktion, Aarhus Universitet

Navn Jobtitel Enhed E-mail Telefon Bygning
Abkar, Mahdi Sektionsleder for Fluider og Energi, lektor Institut for Mekanik og Produktion - Fluider og Energi abkar@mpe.au.dk +4593521694 5132, 141
Adamsen, Orla Kirkegaard Ekstern lektor Institut for Mekanik og Produktion oka@mpe.au.dk 5132, 248
Aghababaei, Ramin Sektionsleder for Mekanik og Materialer, lektor Institut for Mekanik og Produktion - Mekanik og Materialer ra@mpe.au.dk +4593508956 3210, 03.078
Aher, Gaurav Rajendra Ph.d.-studerende Institut for Mekanik og Produktion - Konstruktion og Produktion gaurav.aher@mpe.au.dk +4591812879 5132, 222
Airao, Jay Postdoc Institut for Mekanik og Produktion - Mekanik og Materialer jay@mpe.au.dk +916283531183 3210, 03.080
Akbari, Mohammad Postdoc Institut for Mekanik og Produktion - Mekatronik og Dynamik m.akbari@mpe.au.dk 5128, 144
Alamia, Alberto Postdoc Institut for Mekanik og Produktion - Fluider og Energi alamia@mpe.au.dk 5132, 117
Alfastsen, Helle Elbæk Sekretariatsmedarbejder Institut for Mekanik og Produktion - Sekretariat, MPE hea@mpe.au.dk +4593522585 5128, 234
Alizadeh Zolbin, Maryam Laboratoriekoordinator Institut for Mekanik og Produktion - Mekanik og Materialer maz@mpe.au.dk +4593508737 3210, 03.087
Almskou, Torben Lektor Institut for Mekanik og Produktion - Konstruktion og Produktion toa@mpe.au.dk +4593508739 5132, 251
Alvandifar, Negar Industriel postdoc Institut for Mekanik og Produktion - Fluider og Energi alvandifar@mpe.au.dk 5132, 217
Andersen, Jens Møller Adjunkt Institut for Mekanik og Produktion - Fluider og Energi ja@mpe.au.dk +4593522976 5132, 144
Andersen, Mogens Odgaard Sekretariatsmedarbejder Institut for Mekanik og Produktion - Sekretariat, MPE mogens@mpe.au.dk +4593508812 5128, 232
Andersen, Morten Flarup Sekretariatsleder Institut for Mekanik og Produktion - Sekretariat, MPE mfa@mpe.au.dk +4593508273 5128, 227
Andersen, Morten Opstrup Ph.d.-studerende Institut for Mekanik og Produktion - Mekanik og Materialer moa@mpe.au.dk
Andriollo, Tito Tenure Track Assistant Professor Institut for Mekanik og Produktion - Mekanik og Materialer titoan@mpe.au.dk +4593588273 3210, 03.089
Balling, Ole Ingeniørdocent Institut for Mekanik og Produktion - Mekatronik og Dynamik oba@mpe.au.dk +4521702863 5128, 121
Bisgaard, Gustav Elektriker Institut for Mekanik og Produktion - Værksted, MPE gustav@mpe.au.dk 3210, 00.067
Bloch, Carsten Lektor Institut for Mekanik og Produktion - Mekanik og Materialer cblo@mpe.au.dk +4593508375 3210, 03.090
Bøndergaard, Søren Lektor Institut for Mekanik og Produktion - Konstruktion og Produktion sboe@mpe.au.dk +4523359214 5132, 219
Brandt, Anders Institutleder, Professor Institut for Mekanik og Produktion abra@mpe.au.dk +4529125815 5128, 231
Brandt, Lars Jeff Lektor Institut for Mekanik og Produktion - Institut for Mekanik og Produktion - Herning ljb@mpe.au.dk +4593521981 8003
Bräuner, Lars Erik Uddannelsesansvarlig B.Sc. og M.Sc., lektor Institut for Mekanik og Produktion - Konstruktion og Produktion lb@mpe.au.dk +4541893183 5132, 249
Bricalli, Roberto Ph.d.-studerende Institut for Mekanik og Produktion - Fluider og Energi rbricalli@mpe.au.dk
Bruhn, Karina Sigaard Sekretariatsmedarbejder Institut for Mekanik og Produktion - Sekretariat, MPE karina@mpe.au.dk +4593508761 5128, 234
Andresen, Gorm Bruun Lektor Institut for Mekanik og Produktion - Fluider og Energi gba@mpe.au.dk +4529426179 5132, 145
Budzik, Michal Kazimierz Lektor Institut for Mekanik og Produktion - Mekanik og Materialer mibu@mpe.au.dk +4541893217 3210 - 03.083, 03.083
Bushagour, Amira Ph.d.-studerende Institut for Mekanik og Produktion - Konstruktion og Produktion amira.bushagour@mpe.au.dk
Cattani, Michele Ph.d.-studerende Institut for Mekanik og Produktion - Fluider og Energi cattani@mpe.au.dk 5132, 127
Cenev, Zoran Tenure Track adjunkt Institut for Mekanik og Produktion - Mekatronik og Dynamik zoran.cenev@mpe.au.dk +4520647544 5128, 140
Christensen, Laurits Schulz Prototypeværksted Institut for Mekanik og Produktion - Værksted, MPE laurits@mpe.au.dk 3210, 00.067
Christensen, Sander Kragelund Akademisk medarbejder Institut for Mekanik og Produktion - Mekatronik og Dynamik skc@mpe.au.dk 5128, 155
Colombo, Monika Tenure Track adjunkt Institut for Mekanik og Produktion - Fluider og Energi mc@mpe.au.dk 5132, 152
De Cunto, Luis Octavio Videnskabelig assistent Institut for Mekanik og Produktion - Mekanik og Materialer ldecunto@mpe.au.dk 3210, 03.095
Degner, Sisse Studievejleder Institut for Mekanik og Produktion sisse@mpe.au.dk +4593521536 5132, 256
Doll, Ulrich Tenure Track Assistant Professor Institut for Mekanik og Produktion - Fluider og Energi ud@mpe.au.dk +4520642531 5132, 154
D Ranasinghe Mudiyanse Ralahamillage, Disna Prasadini Eheliyagoda Industriel postdoc Institut for Mekanik og Produktion - Konstruktion og Produktion disna@mpe.au.dk 5132, 220
Durocher, Hjalte Ph.d.-studerende Institut for Mekanik og Produktion - Mekatronik og Dynamik hdu@mpe.au.dk 5128, 144
Esmizadeh, Sahar Post doc. Institut for Mekanik og Produktion - Mekanik og Materialer se@mpe.au.dk 3210, 03-086
Farah, Sleiman Postdoc Institut for Mekanik og Produktion - Fluider og Energi sleiman.farah@mpe.au.dk 5132, 116
Formentini, Giovanni Postdoc Institut for Mekanik og Produktion - Konstruktion og Produktion giof@mpe.au.dk 5132, 220
Forooghi, Pourya Lektor Institut for Mekanik og Produktion - Fluider og Energi forooghi@mpe.au.dk +4593522303 5132, 155
Fredensborg Byg Mortensen, Asbjørn Akademisk medarbejder Institut for Mekanik og Produktion - Mekatronik og Dynamik asmo@mpe.au.dk
Garg, Hemanshul Postdoc Institut for Mekanik og Produktion - Mekanik og Materialer hemanshul.garg@mpe.au.dk 3210, 03.093
Glisic, Marija Industriel postdoc Institut for Mekanik og Produktion - Konstruktion og Produktion marija.glisic@mpe.au.dk
Gøtske, Ebbe Kyhl Ph.d.-studerende Institut for Mekanik og Produktion - Fluider og Energi ekg@mpe.au.dk 5132, 118
Greiner, Martin Professor Institut for Mekanik og Produktion - Fluider og Energi greiner@mpe.au.dk +4521491002 5132, 147
Greve, Thomas Lektor Institut for Mekanik og Produktion - Mekanik og Materialer tgr@mpe.au.dk +4521186399 3210, 03.090
Hansen, Christoffer Ph.d.-studerende Institut for Mekanik og Produktion - Fluider og Energi chris@mpe.au.dk 5132, 119
Hansen, Per Lyngs Lektor Institut for Mekanik og Produktion - Fluider og Energi lyngs@mpe.au.dk +4520879320 5132, 157
Harikumar, Govind Postdoc Institut for Mekanik og Produktion - Fluider og Energi govindhk@mpe.au.dk 5132, 124
Hoffmann, Ulla-Lisbeth Lektor Institut for Mekanik og Produktion - Mekanik og Materialer ulh@mpe.au.dk +4541893134 3210, 03.087
Hu, Ping Postdoc Institut for Mekanik og Produktion - Mekanik og Materialer pihu@mpe.au.dk 3210, 03.080
Hund, Jonas Postdoc Institut for Mekanik og Produktion - Mekanik og Materialer jonas.hund@mpe.au.dk 3210, 03.093
Hvilsted, Anders Ekstern underviser DVIP Institut for Mekanik og Produktion ah@mpe.au.dk +4540272808 3210, 256
Islam, Riyajul Postdoc Institut for Mekanik og Produktion - Mekanik og Materialer r.islam@mpe.au.dk 3210, 03.091
Jacobsen, Andreas Nørgaard Ph.d.-studerende Institut for Mekanik og Produktion - Fluider og Energi anj@mpe.au.dk 5132, 124
Jain, Abhi Senior Scientist Institut for Mekanik og Produktion - Mekatronik og Dynamik jain@jpl.nasa.gov
Jensen, Birger Folsach Håndværker Institut for Mekanik og Produktion - Værksted, MPE bfj@mpe.au.dk +4541893045 3210, 00.067
Jensen, Henrik Myhre Viceinstitutleder for Forskning, Professor, dr. techn. Institut for Mekanik og Produktion hmj@mpe.au.dk +4541893215 5128, 255
Jensen, Henrik Roed Ingeniørassistent Institut for Mekanik og Produktion - Værksted, MPE hrj@mpe.au.dk +4593508624 3210, 00.067
Jensen, Rune Marsilius Videnskabelig assistent Institut for Mekanik og Produktion - Fluider og Energi rujen@mpe.au.dk 5132, 114
Jørgensen, Martin Heide Viceinstitutleder for uddannelse, Ingeniørdocent Institut for Mekanik og Produktion mhj@mpe.au.dk +4524857523 5128, 214
Josephson, Camilla Maria Kyllikki Forskningskoordinator Institut for Mekanik og Produktion - Sekretariat, MPE camilla@mpe.au.dk +4520680510 5128, 240
Justesen, Mia Louise Ekstern lektor Institut for Mekanik og Produktion - Konstruktion og Produktion mlj@mpe.au.dk
Kalweit, Sina Ph.d.-studerende Institut for Mekanik og Produktion - Fluider og Energi sk@mpe.au.dk 5132, 118
Kano, Mugisa Yahaya Lektor Institut for Mekanik og Produktion - Fluider og Energi myk@mpe.au.dk +4593508911 5132, 144
Karupppasamy, Subburaj Lektor Institut for Mekanik og Produktion - Konstruktion og Produktion subburaj@mpe.au.dk +4593521393 5132, 252
Knudsen, Peter Munch Lektor Institut for Mekanik og Produktion - Konstruktion og Produktion pmk@mpe.au.dk +4522636384 5132, 251
Kristensen, Thomas Sand Studentermedhjælp Institut for Mekanik og Produktion
Kristiansen, Morten Fogtmann Lektor Institut for Mekanik og Produktion - Konstruktion og Produktion mfk@mpe.au.dk +4593521445 5132, 255
Kunrath, Kamila Industriel postdoc Institut for Mekanik og Produktion - Konstruktion og Produktion kamila@au.dk +4521592896 5132, 220
Langthjem, Mikael Andersen Lektor Institut for Mekanik og Produktion - Mekanik og Materialer ml@mpe.au.dk 5128, 142
Larsen, Brian Lektor Institut for Mekanik og Produktion - Konstruktion og Produktion brla@mpe.au.dk +4522448977
Li, Jinghao Tenure Track Assistant Professor Institut for Mekanik og Produktion - Konstruktion og Produktion jli@mpe.au.dk 5132, 222
Li, Leihui Ph.d.-studerende Institut for Mekanik og Produktion - Mekatronik og Dynamik leihui@mpe.au.dk 5128, 155
Lucantonio, Alessandro Lektor Institut for Mekanik og Produktion - Mekanik og Materialer a.lucantonio@mpe.au.dk +4593517776 3210, 03.084
Lund, Karina Skovgaard Sekretariatsmedarbejder Institut for Mekanik og Produktion - Sekretariat, MPE kalu@mpe.au.dk +4593521748 5128, 234
Lykke, Peter Harling Værksteds- og laboratorieleder Institut for Mekanik og Produktion - Værksted, MPE ply@mpe.au.dk +4541893325 5128, 244
Madary, Ahmad Forskningsingeniør Institut for Mekanik og Produktion - Værksted, MPE amadary@mpe.au.dk +4593522473 3210, 00.067
Madsen, Søren Peder Lektor Institut for Mekanik og Produktion - Mekanik og Materialer sma@mpe.au.dk +4541893178 3210, 03.082
Mahato, Swarup Postdoc Institut for Mekanik og Produktion - Mekatronik og Dynamik swarup@mpe.au.dk 5128, 155
Mahravan, Ehsan Postdoc Institut for Mekanik og Produktion - Fluider og Energi mahravan@mpe.au.dk 5132, 127
Mansour, Rami Tenure Track adjunkt Institut for Mekanik og Produktion - Konstruktion og Produktion ramimansour@mpe.au.dk +4593508867 5132, 155
Manti, Simone Ph.d.-studerende Institut for Mekanik og Produktion - Mekanik og Materialer smanti@mpe.au.dk 3210, 03.095
Melvad, Claus Ingeniørdocent Institut for Mekanik og Produktion - Mekatronik og Dynamik cme@mpe.au.dk +4523244761 5128, 121a
Møller, Charles Professor Institut for Mekanik og Produktion - Konstruktion og Produktion charles@mpe.au.dk +4561677786 5132, 224
Munk, Christina Uddannelsesansvarlig diploming., lektor Institut for Mekanik og Produktion - Fluider og Energi cmu@mpe.au.dk +4541893161 5132, 150
Nemati, Narguess Tenure Track adjunkt Institut for Mekanik og Produktion - Mekanik og Materialer nnemati@mpe.au.dk +4523382445 3210, 03.075
Nielsen, Martin Lektor Institut for Mekanik og Produktion - Konstruktion og Produktion marni@mpe.au.dk +4530586832 5132, 219
Nielsen, Mikkel Bo Lektor Institut for Mekanik og Produktion - Mekatronik og Dynamik mbn@mpe.au.dk +4593508781 5128, 147
Noee, Javad Ph.d.-studerende Institut for Mekanik og Produktion - Mekatronik og Dynamik j.noee@mpe.au.dk 5128, 155
Nogueira Fernandes, Ricardo Ph.d.-studerende Institut for Mekanik og Produktion - Fluider og Energi ricardo.fernandes@mpe.au.dk 5132, 117
Nørsøller, Miriam Sekretariatsmedarbejder Institut for Mekanik og Produktion - Sekretariat, MPE mirno@mpe.au.dk +4521345479 5128, 234
Nozarian, Sina Ph.d.-studerende Institut for Mekanik og Produktion - Fluider og Energi nozarian@mpe.au.dk 5132, 124
Olesen, Camilla Gammelgaard Adjunkt Institut for Mekanik og Produktion - Konstruktion og Produktion cao@mpe.au.dk +4593522569 5132, 246
Pedersen, Mikkel Melters Lektor Institut for Mekanik og Produktion - Konstruktion og Produktion mmp@mpe.au.dk +4551948975 5132, 255
Persson, Liliana Roman Lektor Institut for Mekanik og Produktion - Mekanik og Materialer lipe@mpe.au.dk +4593517794 3210, 03.090
Perti, Christian Lektor Institut for Mekanik og Produktion - Konstruktion og Produktion chpe@mpe.au.dk +4541893177 5132, 248
Pezzulla, Matteo Tenure Track adjunkt Institut for Mekanik og Produktion - Mekanik og Materialer matt@mpe.au.dk +4520697522 3210, 03.072
Rahdan, Parisa Ph.d.-studerende Institut for Mekanik og Produktion - Fluider og Energi parisr@mpe.au.dk 5132, 118
Ramanujan, Devarajan Sektionsleder for Konstruktion og Produktion, lektor Institut for Mekanik og Produktion - Konstruktion og Produktion devr@mpe.au.dk +4593508848 5132, 241
Rincón, Mario Javier Industriel postdoc Institut for Mekanik og Produktion - Fluider og Energi mjrp@mpe.au.dk
Sadik, Souhayl Tenure Track adjunkt Institut for Mekanik og Produktion - Mekanik og Materialer sosa@mpe.au.dk +4593522653 3210, 03.072
Sahli, Riad Postdoc Institut for Mekanik og Produktion - Mekanik og Materialer riad.sahli@mpe.au.dk 3210, 03.091
Sandberg, Michael Tenure Track Assistant Professor Institut for Mekanik og Produktion - Konstruktion og Produktion ms@mpe.au.dk +4542775302 5132, 245
Schmiegel, Jürgen Lektor Institut for Mekanik og Produktion - Fluider og Energi schmiegl@mpe.au.dk +4530958323 5132, 153a
Seeberg, Jeppe Industritekniker Institut for Mekanik og Produktion - Værksted, MPE js@mpe.au.dk +4520906615 3210
Sejersen, Jesper Lektor Institut for Mekanik og Produktion - Mekatronik og Dynamik jse@mpe.au.dk +4541893163 5132, 223
Sirangelo, Dario Ph.d.-studerende Institut for Mekanik og Produktion - Mekatronik og Dynamik dsi@mpe.au.dk +4593508963 5128, 149
Søby, Jon Sekretariatsmedarbejder Institut for Mekanik og Produktion - Sekretariat, MPE jso@mpe.au.dk +4522375356 5128, 232
Søgaard, Henning Tangen Lektor Institut for Mekanik og Produktion - Mekatronik og Dynamik hts@mpe.au.dk +4541893182 5128, 133
Soltani, Ali Ph.d.-studerende Institut for Mekanik og Produktion - Mekanik og Materialer asoltani@mpe.au.dk
Soltani, Amin Ph.d.-studerende Institut for Mekanik og Produktion - Fluider og Energi soltani@mpe.au.dk 5132, 122
Stovgaard, Charlotte Sekretariatsmedarbejder Institut for Mekanik og Produktion - Sekretariat, MPE cst@mpe.au.dk +4593508855 5128, 234
Strack, Daniel Ph.d.-studerende Institut for Mekanik og Produktion - Konstruktion og Produktion dast@mpe.au.dk 5132, 222
Suhr, Martin Ph.d.-studerende Institut for Mekanik og Produktion masu@mpe.au.dk 5128, 155
Tabassian, Rassoul Tenure Track Assistant Professor Institut for Mekanik og Produktion - Mekatronik og Dynamik r.tabassian@mpe.au.dk +4593522708 5128, 127
Tadayon Mousavi, Samaneh Industriel postdoc Institut for Mekanik og Produktion - Fluider og Energi s.tadayon@mpe.au.dk 5132, 125
Telling, Kristine Adjunkt Institut for Mekanik og Produktion - Konstruktion og Produktion krte@mpe.au.dk +4520600296 5132, 256
Thostrup, Frederik Bendix Akademisk medarbejder Institut for Mekanik og Produktion - Mekatronik og Dynamik fbt@mpe.au.dk 5128, 138
Thrane, Johan Bavngaard Lektor Institut for Mekanik og Produktion - Mekatronik og Dynamik jbt@mpe.au.dk +4521728896 5128, 133
Trebbien, Freja Lærling Institut for Mekanik og Produktion - Værksted, MPE ft@mpe.au.dk
Ulriksen, Martin Dalgaard Lektor Institut for Mekanik og Produktion - Mekatronik og Dynamik mdu@mpe.au.dk +4593508866 5128, 131
Vasquez Rojas, Jose Pablo It-medarbejder Institut for Mekanik og Produktion - Mekatronik og Dynamik jose@mpe.au.dk 5128
Vedel-Smith, Nikolaj K. Lektor (Ing. m.fl.) Institut for Mekanik og Produktion - Konstruktion og Produktion nv@mpe.au.dk 5132, 222
Veluri, Badrinath External Industrial Researcher Institut for Mekanik og Produktion - Konstruktion og Produktion bveluri@mpe.au.dk
Vernica, Teodor Ph.d.-studerende Institut for Mekanik og Produktion - Konstruktion og Produktion teodor.vernica@mpe.au.dk 5132, 222
Vestergaard, Jens Brusgaard Lektor Institut for Mekanik og Produktion - Fluider og Energi jbv@mpe.au.dk +4541893162 5132, 144
Victoria, Marta Lektor Institut for Mekanik og Produktion - Fluider og Energi mvp@mpe.au.dk +4522631595 5132, 153
Xie, Zhiyuan Ph.d.-studerende Institut for Mekanik og Produktion - Fluider og Energi zyx@mpe.au.dk 5132, 122
Zehtabiyan-Rezaie, Navid Postdoc Institut for Mekanik og Produktion - Fluider og Energi zehtabiyan@mpe.au.dk 5132, 125
Zhang, Lili Tenure Track adjunkt Institut for Mekanik og Produktion - Mekanik og Materialer lili.zhang@mpe.au.dk +4522115341 3210, 03.085
Zhang, Xuping Sektionsleder for Mekatronik og Dynamik, lektor Institut for Mekanik og Produktion - Mekatronik og Dynamik xuzh@mpe.au.dk +4541893167 5128, 129
Zhang, Zhe Akademisk medarbejder Institut for Mekanik og Produktion - Fluider og Energi zhe@mpe.au.dk 5132, 122